خانه / نخود کرمانشاه / کشت انواع نخود پائیزه کرمانشاهی

کشت انواع نخود پائیزه کرمانشاهی

خوشبختانه کشت انواع نخود پائیزه کرمانشاهی هم رونق گرفته و به همراه نخود های بهاره می توان این محصول را در بازار به اندازه کافی برای خرید مشاهده نمود.
آیا تا کنون فکر کرده اید که چرا همه محصولات کشاورزی را در همه مکان ها نمی توان کاشت؟ خب پاسخ این گونه سوال ها مشخص است. چون کشاورزی وابسته به شرایط اقلیمی و خاک می باشد. مثلاً نخود کرمانشاهی را در نظر بگیرید. چرا مثلاً زاهدان کشت و کار نخود و حبوبات نداریم. چون خشک هست ولی گرم هم هست. این در حالی است که برای نخود، هوای سرد و خشک بیشتر نیاز میشود. کرمانشاه شاید متناسب تر و سازگار ترین اقلیم در ایران برای کشت نخود می باشد. اما نخود را هم می توان بهاره کشت نمود و هم پائیزه که مزایا و معایب خود را دارند. البته با دوره تناوبی که با غلات برای کشت حبوبات می توان داشت، به نظر تأمین بازار داخلی و خارجی از نخود ایرانی سخت نیست.

مزای نخود پائیزه و مکانیزه

خب این که شاید نخود ها بهاره طعم بهتری دارند، شاید سبب شود تا نخود های پائیزه را کمتر بکارند. اما مزیت های نخود پائیزه بسیار زیاد می باشد.
نخود های پائیزه سریع تر جوانه می زنند و در نتیجه در زمانی که نیاز به آبیاری است کمتر آب نیاز خواهند داشت. از طرفی اگر به فکر صادرات و موفقیت در بازار داخلی و خارجی هستیم، باید بدانیم که نخود پائیزه بهتر و بیشتر باردهی در هکتار دارد. حداقل بار در کشت پائیزه ۱۲۰۰ کیلو است و گاهاً تا نزدیک ۲ تن در هکتار هم می توان برداشت نخود داشت.
برداشت هم که مکانیزه انجام شود، دیگر شما نیازی به دادن هزینه به کارگر برای برداشت سنتی و دستی ندارید. هزینه کشاورز و صاحب زمین که کم شود، با نرخ کمتر هم می تواند بفروشد.

جهت خريد و فروش اين محصول ميتوانيد با ما در ارتباط باشيد:
مدیر فروش: مرضیه صیفی
شماره همراه: 09184687293
کانال تلگرام: aradhobobat@
پست الکترونيکي: aradhobobat@gmail.com
آدرس سایت: www.aradhobobat.com

مطلب پیشنهادی

نخود آبگوشتی کرمانشاه

نخود درجه یک کرمانشاه با قیمت عمده

نخود درجه یک کرمانشاه با قیمت عمده در تمامی سایز ها و در کیفیتی عالی …

پاسخی بگذارید

کانال تلگرام