خانه / دسته‌بندی نشده / کالری و طبیعت انواع نخود

کالری و طبیعت انواع نخود

آیا میزان کالری و طبیعت انواع نخود را می دانید؟ آیا در خواص نخود رسمی با نخود نخود فرنگی با هم فرق هایی هم دارد؟ در این تاپیک مختصراً بررسی خواهیم کرد.
نخود رسمی و یا همان نخود آبگوشتی یکی از ارقام حبوبات است که همیشه مصرف بالایی داشته است. به دلیل خواص منحصر به فرد مانند خون سازی و داشتن فیبر برای سلامت بدن بسیار مغذی بوده و حتی به عنوان ضد سرطان هم از آن یاد می شود. در مورد کالری نخود رسمی آن هم به صورت پخته ۱۶۴ را می توان نام برد و برای نخود فرنگی های سبز رنگ گرد تنها ۱۸ کالری وجود دارد. خب به راحتی می توان فهمید که مصرف چند واحد از هر یک در طول روز نیاز به کالری را برآورده می کند. اما طبیعت نخود سرد است و یا گرم؟ آیا حبوبات را می توان بدون توجه به طبیعت شان و فقط برای خواصی که دارند استفاده کرد؟

خواص و فواید نخود رسمی

خب مطمئناً هر نوعی از نخود دارای خواصی است که برای سلامت ماهیچه ها و استخوان ها، برای خون سازی و نیز التیام زخم ها بسیار مورد توجه می باشد. حتی با خوردن آب نخود می توان درد لثه را کاهش داد. البته علاوه بر نخود رسمی و نخود فرنگی که کلسترل را کاهش می دهد و سبب لاغری هم می شود، نخود سیاه هم وجود دارد که دارای خواص درمان کننده برای سرفه و سرما خوردگی است. به هر حال طبیعت نخود رسمی گرم و خشک است و دقیقاً نقطه مقابل نخود سبز های سرد و تر می باشد. اگر خیلی حساس به طبع ها هستید مصلح ها را فراموش نکنید. ولی هرگز به دلیل طبیعت آن ها از مصرف شان در وعده های غذایی خودداری نکنید.

جهت خريد و فروش اين محصول ميتوانيد با ما در ارتباط باشيد:
مدیر فروش: مرضیه صیفی
شماره همراه: 09184687293
کانال تلگرام: aradhobobat@
پست الکترونيکي: aradhobobat@gmail.com
آدرس سایت: www.aradhobobat.com

مطلب پیشنهادی

بهترین حبوبات تهران

تامین بهترین حبوبات در تهران

مرکز حبوبات آراد بزرگترین تامین کننده بهترین حبوبات در تهران می باشد. هم وطنان عزیز …

پاسخی بگذارید

کانال تلگرام