خانه / نخود آبی / کاشت انواع نخود آبی مرغوب

کاشت انواع نخود آبی مرغوب

کاشت انواع نخود در کشور با استفاده از روش آبی و نیز دیم انجام می شود، منتها نخود های مرغوب در ایران با بازر خوبی برای فروش مواجه هستند.
کاشت نخود نیز مانند سایر محصولات کشاورزی نیاز به تجربه دارد تا هم میزان برداشت در هکتار و هم کیفیت بالا شود. اما آبی بودن یعنی چه؟ طبیعی است که هر محصول کشاورزی نیازمند، آب است. همان گونه که نیاز به خاک حاصلخیز دارد. همان گونه که نیاز به بذر با راندمان و قدرت عملکرد، بالا دارد. آب هم باید در زمان مناسب و به مقدار کافی دریافت کند. در حقیقت محصولات کشاورزی در صورتی که نتوانند، رطوبت مورد نیاز خود را در زمان جوانه زنی و نیز رشد دریافت کند، دچار خشکی شده و نتیجه مناسبی به دست نخواهد آمد. البته بد نیست بدانید که نخود جزو محصولات با کمترین نیاز به آب است. و این قناعت آن به آب سبب می شود تا در زمان های خشک سالی بتوان باز هم کاشت معقولی از نخود برای براوردن نیاز داخلی و نیز صادراتی داشت.

قیمت نخود در بازار حبوبات

در بازار حبوبات هر یک از ارقام دارای قیمتی است، که برای نخود یکی از عوامل مهم در تعیین قیمت نخود، اندازه یا سایز است. کاشت نخود در کرمانشاه اگر از نوعی باشد که سایز ریز تر دارند، هر چند میزان برداشت در هکتار به دلیل تعداد بیشتر در بوته بالا است. قیمت هم به دلیل ریز بودن ارزان تر است. اما قیمت نخود سایز ۷ تا ۹ برای مصرف با توجه به کیفیت مرغوب مناسب تر از سایز ۱۰ می باشد. به هر حال برنامه ریزی های انجام گرفته در سازمان کشاورزی کرمانشاه و لرستان برای برداشت بهینه نخود سبب شده تا نخود آبی و دیم به حجم متعادل کاشته شود و قیمت بازار حبوبات هم در مواقع بحرانی قابل کنترل باشد.

جهت خريد و فروش اين محصول ميتوانيد با ما در ارتباط باشيد:
مدیر فروش: مرضیه صیفی
شماره همراه: 09184687293
کانال تلگرام: aradhobobat@
پست الکترونيکي: aradhobobat@gmail.com
آدرس سایت: www.aradhobobat.com

مطلب پیشنهادی

پخش نخود

پخش عمده نخود آبی درجه یک

پس از تولید نخود آبی مهم ترین اقدام نحوه صحیح توزیع کردن آن است به …

پاسخی بگذارید

کانال تلگرام