خانه / نخود خام / قیمت هر کیلو نخود خام

قیمت هر کیلو نخود خام

آیا می دانید قیمت هر کیلو نخود خام به صورت عمده هم اکنون در بازار چند است؟
یکی از حبوبات پر مصرف که کشاورزان کرمانشاه و کردستان به توانمندی در تولید آن بسیار شهره هستند، نخود می باشد. این نخود ها به قدری از اهمیت بر خوردارند که برای آن ها شورا هم تشکیل شده و هدف از تشکیل این شورا این است که به کشاورزان کمک شود تا با هزینه کمتر، کشت و باروری بیشتر از نخود را داشته باشند. در عین حال که کیفیت نخود هم مهم می باشد.
در استان کرمانشاه همچنین کارگاه هایی برای آموزش به کشاورزان و افزایش سطح آگاهی شان تشکیل و دایر می شود تا بتوانند بهترین بهره برداری را از حبوبات داشته باشند.

قیمت نخود

قیمت نخود برای هر کیلو

نخود هم در بازار حبوبات ایران دارای قیمت مشخصی است که علاوه بر زمان فروش، می توان به سایز دانه نخود در تعیین قیمت هر کیلو از آن اشاره کرد. برای همین هر کیلو نخود سایز های ۷ تا ۱۰ گران تر از ۳ تا ۶ هستند. این یعنی نمونه های با قیمت بالا، بیشتر برای صادرات و بسته بندی به دلیل کیفیت بهترشان کاربرد دارند. در زمستان و نیز محرم قیمت هر کیلو نخود بیشتر هم می شود. البته همین صادرات گاه در قیمت بازار داخلی حبوباتی که صادرات دارند آسیب زده است. و در نتیجه دولت هم با واردات نخود از روسیه تعدیل قیمت ها را برنامه ریزی کرده است. یک سیاست دوگانه که به نظر به نخود ایرانی را آسیب خواهد رساند.

خطر حذف نخود ایرانی از بازار جهانی

وقتی نخود برای بدن این همه مفید است. برای زمین هم از مزیت هایی بر خوردار است. در عین حال که این محصول کشاورزی در مناطقی که آب کم می باشد، می تواند به صورت دیم کاشته شود و از آب بارندگی استفاده کند. آمار و ارقام مزارع زیر کشت و نیز میزان برداشت آن در هر هکتار نشان می دهد که واقعاً باید برای صادرات نخود و حضور قدرتمند در بازار جهانی بیشتر تلاش نمود. اما وقتی برای صادرات، عوارض وضع می شود، اساساً صادرات نخود فلج می شود و بازاری نمی توان برایش در نظر گرفت. از طرفی ما واردات بیش از اندازه نخود داریم و این خطر ها یعنی بستن شمشیر از رو برای نخود ایرانی که می تواند یک محصول پر فروش و سودآور غیر نفتی هم باشد. در عین حال برای صادرات به کشور های اروپایی هم علاوه بر کشور های همسایه باید برنامه داشت و آمار صادرات را از ۰٫۳ درصد افزایش داد. این گونه با خطر حذف نخود ایرانی از بازار جهانی مبارزه کرده ایم.

جهت خريد و فروش اين محصول ميتوانيد با ما در ارتباط باشيد:
مدیر فروش: مرضیه صیفی
شماره همراه: 09184687293
کانال تلگرام: aradhobobat@
پست الکترونيکي: aradhobobat@gmail.com
آدرس سایت: www.aradhobobat.com

مطلب پیشنهادی

صادرات نخود ایران

فروش اینترنتی بهترین نخود خام

بهترین نوع نخود خام جهت سهولت در مبادله به صورت اینترنتی در مرکز حبوبات آراد …

پاسخی بگذارید

کانال تلگرام