خانه / نخود خارجی / قیمت نخود فله خارجی امروز

قیمت نخود فله خارجی امروز

خوشبختانه امروز با وجود تولید نخود کرمانشاهی در حجم بالا، و قیمت نخود های خارجی فله ارزان موجود در بازار، در تأمین نوع از حبوبات زیاد مشکلی نداریم.
گاهی بازار حبوبات از نظر قیمت و بررسی میزان موجود در انبار ها برای پخش دچار آشفتگی هایی می شود. این موضوع سبب خواهد شد که مسئولان ، فروشنده های اصلی و خریدار ها نوک پیکان اتهام خود را به سوی دلال ها نشانه گیری کنند. این یعنی این که در تثبیت و ارزانی قیمت ها باید فعالیت دلال ها را محدود تر کرد تا به موفقیت چشمگیر نزدیک تر شد.
نخود در ایران در شهر هایی چون کرمانشاه بیشتر با سایز ۷ تا ۱۰ کاشته می شود که مناسب برای بسته بندی، صادرات و فروش های خام و فله می باشد. اما نخود فله در تهیه فلافل، هم کارایی دارد. این یعنی سایز های دیگر نخود که ارزان تر هستند هم باید در بازار برای مصرف کننده های دیگر و جامعه هدف خاص محیا باشد. نخود های ریز تر هم اتفاقاً در کرمانشاه تولید دارند. ولی برای این منظور بیشتر واردات نخود داریم. اما معضل هایی برای نخود ایرانی وجود دارد. برنامه های هدفمند دولت برای بهبود شرایط نخود داخلی و صادرات آن که شامل کاهش تعرفه ها صادرات و شاید حتی حذف آن می باشد در حال پیگیری می باشد. اما خب اگر قرار است در نخود هم به خود کفایی برسیم، احتمالاً تعرفه وارداتش را از کشور های خارجی باید بالا ببریم. نخود های خارجی اما با قیمت مناسب تر همیشه خریدار عمده را اغفال می کنند.

قیمت خرید نخود در بازار

در گذشته برنامه های غلطی در حوزه حبوبات به خصوص نخود که بازاری در کشور های جهانی داشت، داشتیم. اما، امروز می توان کمی امید داشت که بازار خرید و فروش داخلی و نیز خارجی نخود بهبود یابد. قیمت نخود در بازار هم مناسب تر باشد. البته بر خلاف برخی دیگر از حبوبات به نظر می رسد قیمت خرید دولت از کشاورزان خوب است. آن چه در بازار کمی که نه، بسیار مشکل ساز شده است، وجود دلال هایی است که بیشتر به فکر جیب خود هستند و با وضع عوارض صادرات در حقیقت نخود را به انزوا کشیدند. وگرنه مانند هر زمانی می توانستیم صادرات نخود را قدرتمند تر ادامه دهیم.
قیمت بازار هم زیاد بالا نمی رفت. به هر حال در شب عید باز نوسان در بازار حبوبات مختلف مانند نخود غوغا می کرد، امروز قیمت های خرید کمی با ثبات تر شده است.
در بازار تنها قیمت خرید ارزان تر موجب رونق نیست. باید محصول برداشت شده به راحتی در اختیار مصرف کننده اش در کشور های خارجی با صادرات و یا در داخل برای مصرف قرار یرد. ولی در این حوزه اغلب یا از این ور بام می افتیم و یا از آن طرفش.

جهت خريد و فروش اين محصول ميتوانيد با ما در ارتباط باشيد:
مدیر فروش: مرضیه صیفی
شماره همراه: 09184687293
کانال تلگرام: aradhobobat@
پست الکترونيکي: aradhobobat@gmail.com
آدرس سایت: www.aradhobobat.com

مطلب پیشنهادی

قیمت عمده انواع نخود خارجی

انواع نخود خارجی موجود در ایران با قیمت عمده قابل عرضه می باشد. خب نخود هم از دیگر نمونه های حبوبات پر مصرف است که می توان در استفاده از آن به فواید مهمی رسید.

پاسخی بگذارید

کانال تلگرام