خانه / دسته‌بندی نشده / شهر زراعت انواع نخود

شهر زراعت انواع نخود

آیا می دانید زراعت نخود در کدام شهر ایران بیشتر انجام می شود؟ آیا در شهر هایی که نخود کاشته می شود، محصولات کشاورزی دیگر وجود ندارد؟ کیفیت نخود کاشته شده چگونه است؟
در حال حاضر برای زراعت نخود و سایر محصولات کشاورزی در ایران اصلاً محدودیتی نداریم. اولاً این که هر شهری آب و هوا و اقلیمی دارد و دوماً موارد مورد نیاز برای کشت مانند بذر اصلاح شده و مرغوب، سیستم آبیاری مکانیزه و آب کافی و نیز زمین های حاصلخیز را دارا هستیم. اما در بخش کشاورزی ما با میزان زیادی از مصرف آب مواجه هستیم که با خشکسالی هایی که در چند سال اخیر ایجاد شده است، نتوانسته ایم، آن گونه که باید در کشاورزی پیشرفت کنیم.
به هر حال زراعت در ایران یک کار پر درآمد و البته سخت است که با معضلاتی هم رو به رو شده و سبب شده که مردم روستا ها به شهر ها بیایند و بر عده بیکاران بیفزایند. اما در شهر هایی که هنوز اوضاع رو به راه است، زراعت هم پر رونق انجام می شود. کرمانشاه یکی از شهر هایی است که نخود در آن کاشته می شود و نخود کرمانشاهی یک برند در داخل و خارج میباشد. لیفان شهر دیگر در زراعت نخود است. البته محصولات دیگر هم میکارند. ولی عمده سطح زیر کشت برای نخود است.

طرز کاشت نخود

اما نخود هم برای این که در هکتار دارای میزان قابل توجهی برداشت باشد، باید با توج به مواردی کاشته شود. طرز کاشت نخود شاید سخت نباشد، ولی نکات فنی که باید بررسی گردد هم بسیار اهمیت دارد.
این که زمین را قبل از کشت آماده و کرت بندی کنید. این که بذر ها را با فاصله مناسب از یکدیگر کشت کنید و آبیاری هم در مناطقی که رطوبت کم است حدوداً هر ۱۴ روز باید صورت گیرد. علف هرز مانع بزرگی برای رشد و باردهی هستند باید از بین بروند و در نظر داشته باشید که زمان کشت نخود بهاره و پائیزه باید به درستی انتخاب گردد.

جهت خريد و فروش اين محصول ميتوانيد با ما در ارتباط باشيد:
مدیر فروش: مرضیه صیفی
شماره همراه: 09184687293
کانال تلگرام: aradhobobat@
پست الکترونيکي: aradhobobat@gmail.com
آدرس سایت: www.aradhobobat.com

مطلب پیشنهادی

بهترین حبوبات تهران

تامین بهترین حبوبات در تهران

مرکز حبوبات آراد بزرگترین تامین کننده بهترین حبوبات در تهران می باشد. هم وطنان عزیز …

پاسخی بگذارید

کانال تلگرام