خانه / نخود بهاره / شهر زراعت انواع نخود بهاره و پائیزه

شهر زراعت انواع نخود بهاره و پائیزه

آیا می دانید که زراعت نخود که دارای ارقام بهاره و پائیزه است، در کدام شهر ها بیشتر انجام می شود؟ با توجه به این که نخود ایرانی در جهان به دلیل کیفیتش مشهور است.
خب اگر دقت کرده باشید، خواهید دید که در کنار نخود اسم شهری هست که همه می شناسیمش. استان های غربی مثل کرمانشاه از جمله شهر هایی هستند که زراعت حبوبات در سطح وسیعی انجام می دهند. اما نکته مهم این است که زراعت نخود در کرمانشاه هم در دوره بهاره و هم پائیزه انجام می پذیرد. و در نتیجه میزان زیادی از برداشت را در این شهر داریم. که مصرف سرانه بازار داخلی را پوشش می دهد. اما زراعت، بهاره و پائیزه نخود با مشخصات متفاوت همراه است. مثلاً در نوع پائیزه سیستم زراعت مکانیزه را می توان پیاده سازی کرد که این سبب کاهش هزینه های کشاورز می شود. این در حالی است که نوع پائیزه سایز کوچک تری دارد و در نتیجه جزو کیفیت های درجه یک نخود به حساب نمی آید. اما در هکتار بیشتر قابل برداشت است.

کاربرد نخود در بازار

خب نخود هایی که ریزند در تولید فلافل و نیز لپه بیشتر کاربرد دارند. هر چند چون نرخ ارزان تری دارند، شاید مصرف آبگوشتی هم برای افراد کم بضاعت تر داشته باشند. اما نخود بهاره که درشت است و در هکتار کمتر برداشت می شود، بیشتر برای صادرات کاربرد دارد. کیفیت، طعم و خوش پختی نخود کاشته شده در شهر کرمانشاه آن را در جهان شهره کرده و حتی قیمت فروش بیشتر آن هم دلیل بر کسادی بازارش نشده است. نخود از حبوبات با اقبال در کشاورزی است و برای بهبود راندمان کمی و کیفی کشاورزان آن از دوره های آموزشی زیادی در شهر کرمانشاه استفاده می شود که زیر نظر شورای نخود ایران برگزار می شود.

جهت خريد و فروش اين محصول ميتوانيد با ما در ارتباط باشيد:
مدیر فروش: مرضیه صیفی
شماره همراه: 09184687293
کانال تلگرام: aradhobobat@
پست الکترونيکي: aradhobobat@gmail.com
آدرس سایت: www.aradhobobat.com

مطلب پیشنهادی

خرید نخود

خرید عمده نخود پائیزه

حبوبات آراد نخود پاییزه را به صورت عمده خریداری می کند و با قیمت مناسب …

پاسخی بگذارید

کانال تلگرام