خانه / نخود آبی / زراعت انواع نخود آبی

زراعت انواع نخود آبی

در ایران وضعیت زراعت انواع نخود چگونه می باشد؟ نخود آبی و دیم در کدام شهرستان ها کاشته می شود و آیا می توان نخود را وارد صادرات نمود؟
اگر نگاهی دقیق به انواع و اقسام محصولات کشاورزی بیندازید، متوجه خواهید شد که در بخش کشاورزی به همان اندازه که خاک و بذر حاصلخیز با قدر باردهی بالا مهم است، نیاز است تا آب هم به اندازه کافی در زمان مناسب برای محصولات کشاورزی فراهم باشد. اما ایران در سال های اخیر در خشکسالی است که سبب شده تا بخش کشاورزی با مشکلات متعدد مواجه شود. یکی از مسائل مهم برای نخود هم البته قناعت آن به آب می باشد. هر چند رقم هاب آبی را در زراعت نخود انتخاب کنید باز میزان آبی که نیاز دارد بسیار کم خواهد بود. اما در مورد وضعیت کشت نخود و زراعت آن در شهر هایی مانند کرمانشاه و کردستان باید بدانید که میزان برداشت و سطح زیر کشت نخود بسیار مناسب است. ایران با این شرایط در بین ۴۴ کشور که نخود می کارند، در حجم تولید ۶ ام است و هند اولین جایگاه را دارد.

برداشت نخود دیم و آبی در شهرکرد

اما علاوه بر مناطق معرفی که نام برده شد در شهر هایی مانند شهرکرد هم نخود را می توان هم دیم و هم آبی کاشت. در این شهرستان هم حدود ۳ هزار هکتار زمین زیر سطح کشت نخود می باشد. از این سطح کشت هم حدود ۱۲۴۰تن برداشت نخود اتفاق افتاده است.پس می توان علاوه بر تأمین نیاز بازار داخلی همچنان در بازار جهانی برند نخود ایرانی را معرفی کرد. از طرفی چون زیاد آب نمی خواهد برای دوران خشکسانی مانند محصولی چون زعفران یک محصول کشاورزی پر منفعت است که البته رقم سارال بهترین مورد برای خشکسالی مناطق مختلف می باشد.

جهت خريد و فروش اين محصول ميتوانيد با ما در ارتباط باشيد:
مدیر فروش: مرضیه صیفی
شماره همراه: 09184687293
کانال تلگرام: aradhobobat@
پست الکترونيکي: aradhobobat@gmail.com
آدرس سایت: www.aradhobobat.com

مطلب پیشنهادی

پخش نخود

پخش عمده نخود آبی درجه یک

پس از تولید نخود آبی مهم ترین اقدام نحوه صحیح توزیع کردن آن است به …

پاسخی بگذارید

کانال تلگرام