خانه / نخود کرمانشاه / خریدار نخود کرمانشاه و صادرات آن

خریدار نخود کرمانشاه و صادرات آن

خریدار نخود کرمانشاه اغلب تاجری است که می خواهد در صادرات این محصول به کشور های مختلف سود کسب کند. در نتیجه هر سایز از آن را خرید نمی کند.
شرایط سیاسی و روابط بین المللی خوب به اندازه ای است که سبب شده تا صادرات روز به روز در کالاهایی که امکان تولید و کشت بالا داریم، بیشتر شود. این یعنی این که در بخش های کشاورزی هم سعی خواهد شد تا علاوه بر گندم در حبوبات مختلف مانند نخود که در کرمانشاه کشت گسترده ای را در سال های اخیر داشته بهتر عمل کنیم. صادرات نخود طبق آماری که رئیس شورای نخود داده است، در سال ۹۵ حدود ۵۰ هزار تن بوده که این میزان تنها صادرات به کشور های همسایه مانند عراق و افغانستان را تشکیل می داده است. اما ما سال ۸۱ صادرات نخودمان بیش از ۲ برابر این بود که ممنوعیت های صادراتی، بازار خارجی را از دستمان خارج کرده است. اکنون هم تجار کرمانشاهی بیش از ۷۰ درصد صادرات را نخود را در دست دارند و خریدار عمده از کشاورزان منطقه می باشند. مضافاً این که خریدار سایز های ۱۰ و حداقل ۷ را برای این منظور مناسب می دانند.

رفع مشکل صادرات نخود

اما برخی از مشکلات هم با توجه به شرایط منطقه ای است. در صادرات موفق باید مشکلات ترانزیتی را رفع نمود که از سال ۹۳ کم و بیش شروع به رفع این مشکلات شده است. مثلاً باند ترانزیتی و مسافری را دو بانده کرده اند. بازارچه سومار را راه اندازی کرده اند و نیز خطوط راه آهن را برای حمل زمینی و ریلی راه اندازی و بازسازی نموده اند. با ایجاد زیر ساخت ها می توان بهترین شرایط را برای تجار داخلی و خارجی فراهم کرد تا افزایش سطح زیر کشت و میزان برداشت در هکتار، توسعه صادرات نخود و سایر حبوبات کرمانشاه و مناطق دیگر را تسریع کند.

جهت خريد و فروش اين محصول ميتوانيد با ما در ارتباط باشيد:
مدیر فروش: مرضیه صیفی
شماره همراه: 09184687293
کانال تلگرام: aradhobobat@
پست الکترونيکي: aradhobobat@gmail.com
آدرس سایت: www.aradhobobat.com

مطلب پیشنهادی

نخود آبگوشتی کرمانشاه

نخود درجه یک کرمانشاه با قیمت عمده

نخود درجه یک کرمانشاه با قیمت عمده در تمامی سایز ها و در کیفیتی عالی …

پاسخی بگذارید

کانال تلگرام